Zieleń w naszym domu – kaktusy | Interior Desing Ideas

Zieleń w naszym domu – kaktusy

Dla miłośników zieleni i przyrody, nawet niewielki parapet może stać się miejscem tętniącym życiem. Na jakie rośliny doniczkowe warto postawić? Dla tych, którzy lubią wygodę, a jednocześnie preferują ciekawe kompozycje, idealnym rozwiązaniem mogą się okazać kaktusy. Są to rośliny niezbyt wymagające, za to wyjątkowo piękne i intrygujące. Co warto wiedzieć na ich temat?
Kaktusy pochodzą z Ameryki południowej i Północnej. Ojczyznami większości gatunków, które pojawiają się w naszych domach, są takie kraje, jak Meksyk oraz Argentyna. Wiele ciekawych gatunków trafiło też do Europy z terenu Boliwii, choć i Patagonia jest doskonale znana jako królestwo tych niezwykłych roślin.
Jakie kaktusy warto wybrać z myślą o domowej zieleni? Do najpiękniejszych gatunków tych roślin zaliczają się echinocereusy, które intrygują walcowatym kształtem oraz kielichowatymi kwiatami. Opuncje to kolejna propozycja dla miłośników kaktusów, szczególnie dla tych, którzy chcą ozdobić swój parapet, ale też urządzić przydomowy skalniaczek. Miniaturowe rebucje, ciepłolubne notokaktusy – oto kolejne rozwiązania, na które miłośnicy tych kłujących i fascynujących zarazem roślin stawiają bardzo chętnie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *