Jak profesjonalnie ocieplić dach? | Interior Desing Ideas

Jak profesjonalnie ocieplić dach?

Ocieplenie dachu jest bardzo ważne. Przez błędy popełnione podczas tej czynności może uciekać nawet 25% ciepła. Warto zatem odpowiednio się do tego przygotować i posiadać podstawowe informacje, które sprawią, że szybko i łatwo ocieplimy nasz dach.

Jakiego użyć materiału?

Materiał ma bowiem kluczowe znaczenie. Źle dobrany sprawi, że mimo naszych starań i tak będzie uciekać ciepło. Dlatego, aby ustrzec się przed koniecznością powtórnego ocieplania warto wiedzieć jak się za to zabrać, by oszczędzić czas i pieniądze. Wybierając materiał musimy pamiętać o tym, że będzie on “wciskany” między więźbę dachową. Trzeba więc się upewnić, że materiał, który mamy zamiar do tego stosować szczelnie je wypełni. Jeżeli pojawi się jakakolwiek szczelina, będzie przez nią uciekać ciepło. Izolacja musi być dostatecznie elastyczna, bo twardą znacznie trudniej będzie wypełnić wolne przestrzenie. Jeżeli zależy nam na solidnym ociepleniu najlepiej będzie zainwestować w materiał dostatecznie elastyczny oraz nie rozwarstwiający się. Jednym z najpopularniejszych materiałów, służących do ocieplenia dachu jest wełna mineralna lub styropian. Włóknista struktura skalnej wełny mineralnej ma także dobre właściwości tłumiące dźwięk.

Jak gruby powinien być materiał?

Oprócz samego materiału, z którego będziemy korzystać ważna jest również jego grubość. Zalecana jest ona w granicach około 25 cm. Obecnie za najlepsze ocieplenie uznaje się ocieplenie dwuwarstwowe, które pozwoli nam skutecznie uporać się z problemem na długie lata korzystania z budynku. Pierwsza warstwa wstępnego krycia pełni bardzo ważną funkcję a mianowicie chroni ona dach przed przenikaniem wilgoci od zewnątrz. Prawidłowe wykonanie pierwszej warstwy zapewnia nam ochronę przed deszczem i śniegiem oraz innymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Izolacja cieplna dachu powinna być całkowicie dostosowana do funkcji, jakie ma pełnić nasze poddasze. W zależności od tego, czy poddasze będzie użytkowane czy też nie będzie użytkowane, inne będą wymagania jeśli chodzi o ocieplanie dachu.

rockwool

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *